Facebook pracuje na vlastní platformě Influencer Marketplace

12. 6. 2018Novinky z Facebooku

Facebook hledá nové způsoby, jak přilákat více influencerů do své platformy. Chce firmám nabídnout možnost, jak snadněji najít vhodné vlivné tvůrce ke spolupráci.  

Takzvaný Influencer marketing je na sociálních sítích na vzestupu. Jedná se o formu marketingu, který klade důraz na tvůrce, kteří mají vliv na potenciální kupující.

Influencer Marketplace má být platformou, do které se budou moci zaregistrovat všichni influenceři. Pokud bude mít firma zájem o uzavření spolupráce s vlivným tvůrcem, bude moci této nové platformy využít a pomocí filtru cílení si vybere vhodného spolupracovníka. Influencer Marketplace bude pravděpodobně založený na aplikaci Facebook Creator.

Filtr můžeme rozdělit na dvě fáze. První nabízí možnost výběru cílového trhu, který chcete oslovit. Zde si budete moci nastavit parametry jako věk, pohlaví, vzdělání, kvalifikace nebo poloha.

Následně se zobrazí druhá fáze filtru, a to seznam zaregistrovaných influencerů, kteří odpovídají publiku, které jste si v předchozím kroku zvolili. U tohoto seznamu se objeví i statistiky angažovanosti, publika i followerů vybraných influencerů. Zatím není jasné, jestli a jak bude Facebook zaregistrované influencery prověřovat.

V aplikaci bude možné vytvořit více vlastních seznamů influencerů podle typu plánované kampaně a dané seznamy pak uložit.

Pokud jste influencerem, při registraci bude Facebook zajímat kromě základních údajů i všechny kanály sociálních médií, ve kterých jste aktivní.

Nový nástroj Influencer Marketplace je zatím v rané fázi testovacího režimu a firmám by měl přinést možnost jednodušší aplikace Influencer marketingu v prostředí Facebooku.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře