Facebook představil 360° videa

24. 9. 2015Novinky z Facebooku

Včera Facebook oficiálně uvedl další novinku, o které se spekulovalo již dříve. V rámci News Feedu na webu a v zařízeních používajících Android budou brzy dostupná 360° videa. Během několika měsíců by se mělo dostat i na uživatele iOS.

“Naším cílem je propojovat vás s lidmi a věcmi, které vás zajímají a na kterých vám záleží. V průběhu času jsme zaznamenali, že lidé si na News Feedu více užívají imerzivního obsahu. To je důvodem, proč je video na Facebooku tak úspěšné. A proto jej chceme s možností zobrazení v 360° úhlu posunout o krok kupředu.” – Facebook

Na vytvoření takového videa je zapotřebí souboru speciálních kamer, které umí simultánně zachytit scénu v úhlu 360 stupňů. Na Facebooku si pak můžete vybrat, z kterého úhlu chcete video sledovat. Na webu je možné nastavit úhel tažením kurzoru, na mobilech a tabletech pak tažením prstu, respektive přetáčením zařízení.

Jak Facebook přislíbil, brzy bude moci sledovat a uploadovat 360° videa kdokoliv. Teď tento formát využívají především zahraniční značky zvučných jmen, jako je GoPro, Discovery, Saturday Night Live, Disney nebo Star Wars.

Mrkněte, na co se můžete těšit.

Sdílejte článek, ať je vaše okolí zase o něco chytřejší :)
Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře