Facebook přidává autorizační proces pro správce stránek

25. 9. 2018Novinky z Facebooku

Facebook zavádí ověřovací proces, který má za cíl autorizovat majitele facebookových stránek. Tento krok má podpořit transparentnost Facebooku. Facebook bude správce stránek žádat, aby provedli autorizační proces a mohli tak pokračovat v publikování příspěvků.

Ověření bude sociální síť zavádět postupně. Majitelé stránek budou muset označit primární umístění v zemi a zabezpečit svůj účet pomocí dvoufaktorového ověření. Jakmile vás Facebook požádá o ověření, v horní části informačního kanálu obdržíte oznámení. Dokud nedokončíte autorizační proces, nebude možné na stránky publikovat.

Uživatelé, kteří navštíví stránku, uvidí další informace o správcích stránky a její historii. Pokud jste v minulosti změnili název stránky nebo jste ji sloučili s jinou, uživatelům se tyto aktualizace zobrazí. Budou vidět i to, odkud stránku spravujete.

Facebook chce zkomplikovat práci uživatelům, kteří sociální síť zneužívají, a nové nástroje přispějí k lepší transparentnosti řízení stránek. Facebook v nedávné době odstranil v USA i několik falešných účtů a stránek nerespektujících pravidla komunity.

Nový autorizační proces začíná nejprve u amerických firem a brzy bude zavedený globálně.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře