Facebook testuje novou funkci Posts From Across Facebook

5. 6. 2018Novinky z Facebooku

Facebook přichystal další novinku, která se týká News Feedu. Nová funkce Posts From Across Facebook má za úkol zobrazovat nejlepší příspěvky na základě zájmů uživatelů.

V horní části News Feedu se zobrazí ikona funkcionality v podobě rakety. Po rozkliknutí bílé šipky vám nový nástroj vybere nejlepší příspěvky, které se vyselektují na základě vašich zájmů a nikoliv na základě osob, které sledujete. Aktualizace se podobá Explore Feedu, který Facebook testoval na začátku roku a který ukončil před několika týdny.

Zajímavé ale je, že tato aktualizace je v rozporu s algoritmem News Feedu, který má upřednostňovat obsah od přátel a rodiny.

Funkcionalita se zatím testuje na malé skupině uživatelů. Pokud se ji ale Facebook rozhodne zavést, poskytne firmám nové způsoby, jak zvýšit pravděpodobnost zobrazení příspěvků facebookových stránek.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře