Facebook Watch jde do celého světa

3. 9. 2018Novinky z Facebooku

Přesně před rokem spustil Facebook platformu Watch, ovšem doteď ji mohli testovat jen lidé v USA. A protože se osvědčila a uživatelé ji mají rádi, otevírá se celému světu.

Během testovacího roku přišel Facebook s různými vylepšeními, aby byla platforma Watch o něco sociálnější a lépe se přizpůsobila potřebám facebookových uživatelů. Výsledkem je, že je například jednodušší sledovat videa, která přátelé sdílí nebo která se jim líbí, vytvářet videa, jejichž základem je účast diváků, nebo sdílet do Watch videa stránek.

Tím, že jde Watch do světa, se Facebook chystá i na následující aktualizace. Chce, aby uživatelé mohli objevit video skrze personalizovaný feed, sledovat oblíbené tvůrce a vydavatele, přizpůsobit Watch svým představám, ukládat a archivovat videa na později a tak dále. Prioritu klade také na Watch Party, relativně novou funkcionalitu, která umožňuje sledovat videa společně s přáteli v reálném čase.

Globální spuštění Watch představuje nové příležitosti i pro tvůrce a vydavatele. Facebook rozšiřuje program Ad Breaks, díky kterému mohou jeho partneři získat peníze z videí. Facebook nabídne i nové přehledy a příklady dobré praxe. Najdete je na platformě Creator Studio.

Do platformy Watch se dostanete ve facebookové aplikaci. Její ikonu najdete v navigační tabulce nebo pod sekcí „Více“. Funguje pro Android i iOS.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře