Facebook zavádí novou aplikaci Hobbi

6. 3. 2020Novinky z Facebooku

Jste fandové Pinterestu? Pokud ano, začtěte se dál. Facebook se svým experimentálním týmem NPE uvádí na trh novou aplikaci Hobbi, která se využitím a stylem podobá právě Pinterestu. Můžete díky ní shromažďovat obrázky zálib či zájmů a třídit je do nástěnek.

New Product Experimentation (NPE) je tým, který má za úkol pro Facebook vyvíjet aplikace zaměřené na zákazníka. Přesně toto je cílem i nové aplikace Hobbi. Ta má uživatelům pomoci dokumentovat věci, které mají rádi, aby se k nim mohli vracet a měli je neustále na paměti.

Hobbi můžete využívat pro projekty a záliby zaměřené hlavně na kutilství, vaření, umění, řemesla, fitness, dekorace a podobné. Jednotlivé fotografie můžete ukládat do kategorií/nástěnek a podělit se o výsledky vaší činnosti s dalšími lidmi z komunity. Navíc si vytvoříte „deníček“ a můžete sledovat váš pokrok. Kromě fotografií můžete v Hobbi vytvářet i videa a sdílet je s vašimi spojeními.

Zdroj: Apple Store

Aplikace Hobbi je zatím v začátcích a jestli ji Facebook bude časem poskytovat i pro komerční využití, není jasné. V současné době je k dispozici jen v americkém Apple Store, ale brzy bude zavedena do všech zemí.

Mezi další výtvory týmu NPE patří aplikace Whale, Aux a Bumb.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře