Facebook zpřísní kontrolu fotek a videí

8. 1. 2019Novinky z Facebooku

Facebook se snaží co nejvíce eliminovat obsah, který je nebezpečný nebo zavádějící. Do hledáčku si teď vzal i nevhodný vizuální obsah a vyvíjí nástroje, které ho rychle odhalí.

O tom, že to Facebook myslí vážně a „čistí“ platformu od nekvalitního obsahu, svědčí i novinky, se kterými přišel v posledních měsících. Začal například penalizovat reklamy s nižší kvalitou, postihovat stránky s ukradeným obsahem, pokutovat zavádějící titulky sdílených článků a na konci roku se pustil i do zdokonalování nástrojů, které nevhodný obsah rovnou odstraní.

Společně se všemi 27 partnery ze 17 zemí nyní vyvíjí i technologii, která dokáže rychle odhalit a prověřit všechny vložené fotky a videa. Nástroj pracuje na bázi strojového učení, které využívá různé interakční signály, ale i třeba zpětnou vazbu od lidí na Facebooku. Pokud nějaký nevhodný obsah identifikuje, zašle ho k rychlé kontrole.

Partneři také mohou vizuální obsah prověřovat samostatně pomocí různých technik vizuálního ověření, jako je například zpětné vyhledávání nebo analýza obrázkových metadat.

Nová technologie také využívá optické rozpoznávání znaků (OCR), které dokáže zachytit text ve fotkách a porovnat je s titulky článků. Kromě toho se pracuje i na nové metodě detekce manipulovaných obrázků a videí.

Falešné fotky a videa nakonec Facebook zařadí do 3 kategorií:

Podrobnosti o této problematice najdete na blogu Facebooku. Podívejte se i na video, jak ověřování obsahu funguje:

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře