Instagram představuje nové efekty Boomerangu a rozložení šablon

15. 1. 2020Novinky z Facebooku

Instagram přivítal nový rok zavedením několika novinek, které do platformy opět přinesou trochu kreativity a zábavy. Už jste vyzkoušeli v Instagram Stories nové režimy Boomerangu a nový layout? Pokud ne, krátce vám je představíme.

Boomerang

O testování nových režimů Boomerangu jsme vás informovali v září loňského roku. Nyní Instagram spouští tři nové efekty – SloMo (Zpomaleně), Echo (Ozvěna) a Duo. Navíc je možné upravit a oříznout smyčky Boomerangu.

Pokud si chcete novou funkci vyzkoušet, přejděte do Stories vašeho Instagramu a v dolní části si vyberte režim Boomerang. Po vytvoření záběru se vám v horní části obrazovky ukáže možnost pro úpravu. Po kliknutí na symbol ležaté osmičky se dostanete do editace. Zde si můžete vybrat z nových možností režimů a efekty otestovat.

Rozvržení Instagram Stories

Druhou inovací jsou možnosti rozvržení vašich příběhů. Přejděte do fotoaparátu Instagram Stories, zvolte efekt Rozložení a vyberte si z šesti druhů layoutů. Díky jednoduchým kolážím můžete do příběhu přidat více fotografií najednou (2-6) a pomocí mřížky vytvořit poutavé kompozice Stories.

Zdroj: Instagram

Instagram Poses

Instagram také pracuje na vývoji nového efektu fotoaparátu Stories, která se jmenuje Poses a umožní vytvořit klipy ve stylu Stop Motion z více obrázků. Pokud Instagram funkci zavede, získáme tak další možnost, jak vytvořit kreativnější příběhy. Poses by mohl být vhodný pro prezentaci produktů z různých úhlů nebo pro návody a popis procesů.  

Zdroj: Twitter Jane Wong
Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře