Instagram přidá reklamy do karty Prozkoumat

4. 7. 2019Novinky z Facebooku

Zhruba polovina uživatelů Instagramu otevře každý měsíc kartu Prozkoumat (Explore), aby se spojili s uživateli a našli nový obsah, tvůrce nebo značky. Instagram uvádí, že 80 % uživatelů sleduje firemní účty a karta Prozkoumat jim pomáhá najít vhodnou značku, produkt nebo službu. Instagram proto v následujících měsících začne zavádět reklamu právě i do prostředí této karty.

Kartu Prozkoumat najdete v aplikaci Instagramu po kliknutí na symbol lupy. Zde se vám zobrazí feed s vybranými příspěvky, které algoritmus vybírá na základě vašich zájmů. Když si budete obsah prohlížet, nějaký příspěvek vás zaujme a otevřete si ho, Instagram vám jako následující příspěvky zobrazí ty s podobnou tématikou. A právě mezi tento výběr zařadí i reklamu.

Inzerenti si budou moct umístění v kartě Prozkoumat zvolit klasicky ve Správci reklam při vytváření reklam nebo přes API. Bude také součástí automatického umístění.

Novinka bude pro inzerenty dostupná v následujících týdnech až měsících. Instagram umístění nejdříve otestuje s propagací IGTV a až poté ji předá do rukou značkám, které budou chtít zvýšit počet konverzí, video views nebo dosah.

Uživatelům začne Instagram reklamy v kartě Prozkoumat zavádět postupně. Někteří je mohou vidět už nyní.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře