Novinky v live videích: Mapa vysílání, filtry, timeline zajímavých částí i nonstop vysílání

25. 5. 2016Novinky z Facebooku

Facebook si v poslední době bere do hledáčku zájmu live videa. Novinky, které je vylepšují nebo rozšiřují jejich možnosti, nyní servíruje jako na běžícím pásu. Nejnovější aktualizace se týkají například délky live videí, způsobu jejich sledování, fungovat začala mimo jiné také interaktivní mapa live vysílání.

Sledujte jen zajímavé části videa

Už nějakou dobu neplatí, že autory live videí mohou být pouze veřejně známé osobnosti nebo ověřené stránky. Vytvářet a sledovat živé vysílání na Facebooku dneska může kdokoliv z nás.

Pokud jste doteď chtěli sledovat live videa ze záznamu, museli jste vždy projít celý spot od začátku do konce, včetně těch „nudných“ částí. Ode dneška je ale k dispozici možnost libovolně přeskočit vysílání, kamkoliv se vám zachce. A navíc uvidíte, která část stojí za to. Facebook totiž nově vizualizuje ty části, které mají největší engagement a které signalizují, že se právě tady odehrává něco opravdu zajímavého. Výsledky se zobrazují na speciálním timeline úrovně zájmu, který najdete na spodní liště u možnosti přehrávání videa.

wersm-facebook-live-video-engagement-graph

Zdroj: wersm.com

Non-stop live video

Na Facebooku se také objevil další nový nástroj – Live API, který umožňuje non-stop vysílání po celých 24 hodin. Jeho jedinou nevýhodou je, že takto dlouhá videa po odvysílání nelze uložit ani je sdílet. Prostor pro archivaci videí je totiž limitován délkou 90 minut. Díky Live API můžete přestat natáčet na mobil, což je nyní běžné pro výrobu většiny live videí, a poskytnout divákům kvalitnější záznam z profesionálních kamer, multikamerových zařízení a dalších nástrojů. Pokud vás zajímá Live API více, prohlédněte si jeho dokumentaci.

exploreorgFacebookLiveVideo

Zdroj: adweek.com

Mapa vysílání, filtry i sledování ve skupinách

Pár týdnů zpátky sociální síť představila také další řadu nových nástrojů, které rozšiřují možnosti Facebook Live. Mezi ně patří možnost přidávání Reactions, které násobí real-time interaktivitu vysílání, možnost sledovat live videa s přáteli, kterým můžete poslat pozvánku přes Facebook, možnost vytváření a sledování live videí v rámci facebookových skupin nebo událostí, anebo filtry, kterými můžete své video osvěžit a divácky zatraktivnit.

wersm-live-creative-tools-ios-768x429

Zdroj: wersm.com

V neposlední řadě Facebook představil také interaktivní mapu, která ve více než 60 zemích světa zobrazuje, kde a co se právě živě vysílá.

livemap

Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře