Počet denně aktivních uživatelů Facebooku vzrostl o 24 milionů

22. 11. 2018Novinky z Facebooku

Facebook zveřejnil zprávu s výsledky za 3. kvartál letošního roku. Počet uživatelů, kteří jsou na síti aktivní každý den, se zvýšil na 1,495 miliard lidí. Růst vykazují i příjmy z reklamy, které dosáhly 13,54 miliard dolarů. Co se týče nástrojů, Facebook se dál bude soustředit na zdokonalování videí, Stories a posílání zpráv v rámci všech svých platforem.

Facebook opět prokázal svou sílu a růst i v době, kterou provázely problémy se zabezpečením soukromí a šíření falešných zpráv. Z reportu za 3. kvartál 2018 je zřejmé, že více než 2,6 miliard lidí používá Facebook, Instagram, Messenger nebo WhatsApp každý měsíc a z toho více než 2 miliardy uživatelů je aktivních ve více než jedné platformě.

Facebook také ohlásil své plány pro další období. Prioritně chce rozšířit používání Stories a posílání zpráv. Míra sdílení obsahu se totiž razantně přesouvá do soukromých zpráv. Uživatelé si v aplikacích Facebooku denně vyměňují až 100 miliard zpráv a Stories zhlédne v rámci všech platforem 1 miliarda uživatelů za den.

We just released our community update and quarterly results. You can read my full community and strategy update from our…

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne Úterý 30. říjen 2018

A jak vypadají konkrétní statistiky za 3. kvartál 2018?

  • Počet aktivních uživatelů za den dosáhl 1,49 miliardy, což odpovídá 9% nárůstu ve srovnání se stejným obdobím v roce 2017.
  • Počet měsíčně aktivních uživatelů vzrostl o 10 % a dosáhl 2,27 miliardy.
  • Příjmy z reklamy se zvýšily na 13,54 miliard dolarů, což je o 33 % více oproti shodnému období v roce 2017.
  • Příjmy z mobilní reklamy představovaly přibližně 92 % z celkových příjmů z reklamy. Jedná se o zhruba 88% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2017.

  • Facebooku se zvýšil i počet zaměstnanců na 33 606 osob, což představuje meziroční nárůst o 45 %.
  • Kapitálové výdaje činily 3,34 miliardy dolarů.
  • Čistý příjem se zvýšil o 9 % a dosáhl 5,137 miliardy dolarů.

Pokud vás zajímá více informací, podívejte se na kompletní report statistik.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře