Program Facebook Fan Subscription bude otevřen pro více účtů

15. 3. 2019Novinky z Facebooku

Facebook zpřístupňuje program Fan Subscription pro více tvůrců, ale jejich počet je stále omezený. Služba funguje tak, že fanoušci si platí měsíční předplatné a mají přístup k exkluzivnímu obsahu.

Pomocí Fan Subscription chce sociální síť nabídnout tvůrcům možnost zpeněžit jejich obsah a vybudované publikum. Služba zatím není dostupná všem, ale Facebook nyní rozšířil počet pozvánek k testování tohoto programu.

Facebook také začal provádět změny podmínek Fan Subscription. Toto jsou nejdiskutovanější z nich:

  • Facebook si v budoucnu může účtovat až 30% provizi z předplatného a poplatek za službu.
  • Facebook vyžaduje nevýhradní, přenositelnou, bezplatnou, celosvětovou licenci pro používání obsahu tvůrců. Tato licence bude platná i v případě, že tvůrce opustí program.
  • Facebook si vyhrazuje právo nabízet tvůrcům bezplatné zkušební verze bez možnosti kompenzace.

Tvůrci mají k podmínkám výhrady a nevidí je jako konkurenceschopné ve srovnání s ostatními platformami. Změny ale Facebook ještě nezavedl. Kompletní znění podmínek služby je v současné době k dispozici jen tvůrcům, kteří mohou program využívat.

Podívejte se na více informací o Fan Subscription.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře