Slideshow může nahradit video reklamy v zemích se slabým připojením

29. 10. 2015Novinky z Facebooku

Od včerejška Facebook po celém světě roluje novinku zvanou Slideshow. Je to nový produkt pro vytváření video reklam, díky kterému budou značky moci zasáhnout publikum i na trzích se slabým internetovým připojením, jako je 2G.

Podle Facebooku čítá tato skupina až 85 % světové populace, kde 90 % z nich jsou lidé ve věku do 30 let. Právě ti se o propojení s oblíbenými značkami na sociální síti zajímají nejvíce.

Facebook také zdůraznil, že se stále zvyšuje popularita video obsahu, a to jak v rámci reklam, tak v samotných postech stránek i uživatelů. Podobně roste i procento uživatelů, kteří se na Facebook připojují prostřednictvím mobilu. Na trzích, které se potýkají s problémy s kvalitou internetového připojení, je však problém video vytvářet i sledovat.

Největší výhody Slideshow

Slideshow jako alternativa standardních videí by tak měla být příležitostí pro real-time marketing právě v těchto oblastech světa. Funguje přitom na principu spojení obrázků do spotu, aniž by ztratila příležitost upoutat podobnou pozornost jako video. A další výhody?

  • Výsledná velikost Slideshow je mnohem nižší než u běžného videa. Nejdelší možná slideshow je přitom až 5x menší než stejně dlouhé video.
  • Slideshow reklama může být složená ze 3 až 7 statických obrázků a její délka může být od 5 do 15 vteřin.
  • Snižuje se také čas načítání reklamy a náklady za využitá data pro uživatele.
  • Reklamy jsou optimalizovány pro zařízení s jakýmkoliv internetovým připojením.
  • Je to také skvělá příležitost pro značky, které nemají rozpočet na vytvoření standardního videa.
  • Slideshow nedoprovází žádný zvuk.
  • Lze ji zkombinovat s jakýmkoliv typem cílení na Facebooku.

Slideshow se nyní postupně roluje do Power Editoru i Ads Manageru. Více informací o novince si můžete přečíst i zde.

Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře