Vývojáři mobilních aplikací mohou nově ověřovat uživatele přes WhatsApp

4. 6. 2019Novinky z Facebooku

Facebook vydal novou SDK, díky které budou moci vývojáři mobilních aplikací implementovat WhatsApp ověření do Account Kit pro iOs a Android. Pro uživatele to znamená, že budou mít možnost přijímat všechny ověřovací kódy skrze WhatsApp namísto klasických SMS.

Mnoho lidí se registruje z bezpečnostních důvodů do různých aplikací a účtů pomocí svého telefonního čísla. Proces probíhá tak, že uživatel po přihlášení obdrží na svůj mobilní telefon kód, pomocí kterého se může zaregistrovat, přihlásit nebo svůj login verifikovat v případě, že systém rozpozná podezřelé chování. I vícefaktorové ověřování, známé především na platformách sociálních sítí, využívá kombinaci klasického hesla a SMS verifikace.

Zdroj: Techcrunch

Nyní může vývojář uživateli nabídnout k výběru možnost ověření pomocí klasické SMS nebo WhatsAppu. Dokonce se může rozhodnout, že SMS ověření zakáže a uživatel bude mít k dispozici pouze volbu WhatsAppu.

SMS jsou pro ověření čím dál méně využívané a zavedení ověřování pomocí WhatsAppu je tedy dalším logickým krokem. Facebook od nové možnosti verifikace očekává lepší míru zapojení uživatelů vzhledem k rostoucí populárnosti platformy.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře