WhatsApp zavádí animované samolepky, QR kódy a další novinky

9. 7. 2020Novinky z Facebooku

Další prvek v plánu Facebooku spojit všechny komunikátory do jednoho. WhatsApp spouští nové animované samolepky, které můžete přidat do okna konverzace. Kromě nich zavádí QR kódy, dark mode a další funkcionality.

Animované samolepky

Samolepky se rozhýbají, jakmile jste v konverzaci aktivní. Po chvíli se zastaví, ale znovu je aktivujete tím, že scrollujete nahoru a dolů.

Animované samolepky představují malý, ale atraktivní nástroj v rámci WhatsApp. Komunikátor totiž zatím umožňoval přidávat do chatů jen běžné statické nálepky a celkově se jeho funkčnost omezovala spíš jen na textové zprávy.

Zdroj: Android Police

Animované samolepky jsou součástí velkého plánu Facebooku, který chce spojit WhatsApp, Messenger a Instagram Direct do jednoho. Aby to fungovalo, musí každá platforma nabízet stejné nástroje. Totožné animované samolepky, které nyní nabízí WhatsApp, tak najdete už v Messengeru.

QR kódy

Aby bylo jednodušší spojit se s novými kontakty, WhatsApp zavádí možnost naskenovat QR kód daného uživatele. Díky tomu ho snadno a rychle přidáte do svého seznamu kontaktů.

Dark mode

Tmavý režim je mezi uživateli velice populární. WhatsApp ho nabízí ve své mobilní aplikaci od začátku roku, stejně tak je k dispozici v Messengeru nebo Instagramu. Nedávno ho začal testovat také Facebook. Dark mode se nově objeví i ve WhatsApp webové a desktopové verzi.

Zdroj: WhatsApp

Video hovory

WhatsApp se pustil i do zlepšení video hovorů. Pořádat je můžete ve skupině až 8 účastníků, takže máte pořád dostatek prostoru soustředit se na osobu, na kterou potřebujete. Nyní také půjde zvětšit video daného uživatele na celou obrazovku. Stačí na jeho video kliknout a podržet.

Chystá se i update pro skupiny s méně než 8 účastníky. Ty dostanou vlastní video ikonu, aby mohli začít hovor snadno pomocí jednoho tapnutí.

Status na KaiOS

Pokud používáte zařízení s operačním systémem KaiOS, můžete využít novou funkci Stav. Pomocí něj lze sdílet aktualizace, které zmizí po 24 hodinách.

Všechny novinky zavede WhatsApp do nejnovějších verzí své aplikace.

Sdílejte článek, ať je vaše okolí zase o něco chytřejší :)
Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře