Facebook zavádí nové typy příspěvků ve skupinách

29. 12. 2020NovinkyNovinky z Facebooku

Facebook zavedl další novinky ve skupinách. Správci skupin se mohou těšit na dva nové druhy příspěvků, které pomohou zvýšit zapojení uživatelů.

Otázky a odpovědi

První z nich je textový příspěvek ve formátu otázek a odpovědí v reálném čase, který mohou používat správci a který podpoří interaktivní zapojení členů. Ti se totiž na správce často obrací s prosbou o radu, ovšem v soukromé zprávě nebo obyčejném příspěvku, který není vizuálně nijak odlišený a často se ztratí v davu ostatních. Proto Facebook zavádí propracovanější formát.

Chcete-li tento druh příspěvku použít, už je dostupný v desktop verzi Facebooku, pro aplikaci bude k dispozici co nevidět. Při vytváření příspěvku jednoduše kliknete na možnost Zeptejte se mě a zadáte podnět. Uživatelé pak položí otázku pomocí tlačítka u příspěvku nebo otázku nasdílí přímo do vlákna komentářů.

Zdroj: Facebook

Danou sérii otázek a odpovědí můžete používat libovolně dlouho a kdykoliv ji můžete ukončit. Přehled zůstane sice stále k dispozici, ale zmizí tlačítko pro položení otázky.

Podrobnosti se dozvíte na blogu Facebooku.

Výzvy

Facebook přidal ještě jeden nový formát zvýrazněného příspěvku – tentokrát v podobě výzev. Zveřejňovat je mohou správci i členové. Odpovědi následně najdete ve vláknu pod příspěvkem.

I tvorba tohoto postu je snadná. Při psaní příspěvku ve skupině jednoduše zvolíte možnost Napište výzvu. Novinka je již dostupná v aplikaci pro iOS a Android a nově i na desktopu. Facebook ji také začíná testovat s několika osobními profily.

Zdroj: Facebook

Více se dozvíte na blogu Facebooku.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře