Facebook přejmenovává News Feed na Feed

16. 2. 2022Novinky z Facebooku

Facebook oznámil, že ode dneška mění název hlavního prvku aplikace. Nově se namísto News Feed bude používat pouze označení Feed. Cílem je zjednodušit branding a zabránit případným zmatkům.

Proč? Facebook tuto změnu provádí především proto, že zmínka o novinkách (anglicky „news“) v News Feedu byla pro některé uživatele matoucí. Označení News Feed totiž vedlo některé k domněnce, že v hlavním kanálu příspěvků najdou pouze zprávy, ale ne nutně příspěvky od přátel.

Přestože má Facebook aktuálně více než 2,9 miliardy uživatelů a většina z nich je s termínem News Feed obeznámena a dobře ví, jak funguje, existuje stále ještě mnoho dalších regionů, kam Facebook teprve proniká a kde jsou uživatelé na začátku.

Jedná se tedy pouze o změnu názvu, která bude lépe odrážet různorodý obsah, který lidé vidí na svých kanálech. Změna nemá širší dopad na používání aplikace.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře