Facebook Reels umožní pozvat spoluautora

18. 10. 2022Novinky z Facebooku

Facebook chce co nejvíce rozšířit videa Reels. Tentokrát prostřednictvím nové možnosti spolupráce na videích, což by tvůrcům umožnilo přizvat jiného uživatele ke spoluautorství klipu.

Facebook v současnosti vyvíjí novou funkcionalitu Invite Collaborator, kterou najdete v rámci procesu vytváření videa. Ta umožní přidat další profil, který by byl ve vašem klipu uvedený jako spolutvůrce.

Jedná se o další funkcionalitu, která zapadá do plánu Mety pomoci tvůrcům maximalizovat jejich úsilí na sociálních sítích.

Meta už představila například funkci Creator Collaborations, která umožňuje, aby u jednoho příspěvku na Facebooku bylo uvedeno více tvůrců, nebo nástroj Collabs na Instagramu, což je v podstatě přesně tato novinka, jen u příspěvků a Reels na Instagramu.

Nová funkcionalita dává smysl, protože už více než 50 % času na Facebooku tráví lidé u videoobsahu a „konzumace“ Reels rychle roste. Navíc by mohla být další skvělou příležitostí pro partnerství influencerů / tvůrců a firem.

Novinka je zatím ve fázi interního testování. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře