Facebook testuje nové filtrování příspěvků v News Feedu

10. 3. 2020Novinky

Poté, co Facebook změnil chronologické zobrazení příspěvků ve feedu na algoritmické, je těžké vidět všechen obsah od vašich přátel, stránek a skupin, které sledujete. Pro některé uživatele je tento způsob zobrazení stále chaotický. Facebook nyní ale testuje nové filtrování ve feedu, které by mělo vést k jasnější organizaci obsahu.

V současné době si můžete v postranním panelu sice třídit vybrané příspěvky a zvolit si, zda chcete vidět Hlavní nebo Nejnovější. Po 24 hodinách se ale nastavení vrátí zpět na výchozí, takže tato možnost není moc uživatelsky přívětivá.

Facebook ale začal testovat nový filtr pro zobrazení v News Feedu. Příspěvky by nově řadil podle nejrelevantnějších, nejnovějších a těch, které jste již viděli.

Zdroj: Jane Wong

Tato funkcionalita by pomohla hlavně v situacích, kdy se například chcete vrátit k příspěvku, který jste již viděli, nepamatujete si přesně, kdo ho publikoval, a nemůžete ho hned dohledat. Dále v případech, kdy si chcete zobrazit nové příspěvky a ve feedu vám nabíhají neustále ty, které jste již viděli. Tato malá aktualizace by umožnila se dostat mnohem snadněji k novému, již viděnému anebo doporučenému obsahu.

Jak dlouho bude probíhat testování filtru a kdy ho Facebook zavede, není zatím jasné.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře