Instagram Reels získaly nový feed a možnost vkládat texty písní

14. 9. 2023Novinky

Instagram přidal do záložky Reels nový kanál příspěvků, který umožňuje zobrazit videa pouze od účtů, které v aplikaci sledujete. Zároveň rozšířil přístup k možnosti vkládat do videí texty písní.

Nový feed

Instagram doposud nabízel pouze jeden kanál Reels. Ten zobrazoval kombinaci příspěvků z účtů, které sledujete, a doporučených klipů. Nyní si však můžete nastavit, že chcete vidět pouze nejnovější videa od účtů, které jste si sami vybrali.

Do nového feedu se dostanete tak, že kliknete na název Reels v levém horním rohu obrazovky. Zde v rozbalovací nabídce vyberete možnost Sleduji. Když na ni kliknete, zobrazí se vám videa pouze od profilů, které sledujete. Do hlavního kanálu příspěvků se dostanete pomocí šipky zpět, opět v levém horním rohu obrazovky.

Jedná se o drobnou, ale užitečnou funkcionalitu. Firmy z ní mohou těžit zejména díky tomu, že se jejich videa dostanou k většímu množství lidí z jejich relevantního publika.

Texty písní

Instagram rozšiřuje také testování možnosti vkládat do videí texty písní. Uživatelé z dalších zemí tak mohou ve svých videích Reels použít funkcionalitu, která kombinuje hudební a textové prvky.

Na obrazovce se zobrazí text vybrané skladby v proměnlivém písmu, díky čemuž je video ještě atraktivnější a lépe zaujme pozornost. Nyní je také o něco snazší najít část skladby, kterou chcete použít, protože se text zobrazuje na obrazovce už při procházení a výběru skladby.

Zdroj: Social Media Today

Instagram tuto funkcionalitu testoval v posledních měsících ve vybraných regionech. Jedná se v podstatě o rozšíření stejné funkcionality ve Stories, která je k dispozici už od roku 2019. Instagram rovněž činí v souladu s trendy používání aplikace. Hudbu totiž uživatelé rádi používají i u statických obrázků a Instagram tuto možnost nyní zavedl i u carouselů.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře