Instagram testuje novou možnost hlášení nepravdivých informací

9. 9. 2019Novinky z Facebooku

Nová funkce, kterou Instagram testuje, má pomoci uživatelům nahlásit příspěvky obsahující nepravdivé informace. Cílem Facebooku je omezit šíření zavádějícího obsahu na všech svých platformách.

Funkci naleznete u příspěvku, když kliknete v pravém horním rohu na tři tečky a dáte možnost Nahlásit. Zde si můžete vybrat z voleb Jde o spam a Je to nevhodné. 

U možnosti Je to nevhodné se vám zobrazí seznam důvodů, proč nahlašujete daný příspěvek. Na konci seznamu najdete tlačítko Nepravdivé informace. Stačí na něj kliknout a obsah tím nahlásíte jako lživý.

Zdroj: Instagram

Instagram vyzývá uživatele, aby při jakémkoliv podezření, že příspěvek porušuje pravidla komunity, takový obsah nahlásili. Instagram poté daný případ prozkoumá a ověří, jestli se opravdu jedná o nepravdivou informaci.

V případě, že novou volbu nemáte ještě k dispozici, není nic špatně, jen nejste součástí testovacího vzorku.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře