Instagram testuje tvorbu samolepek pomocí umělé inteligence

10. 5. 2023Novinky z Facebooku

Instagram se blíží ke spuštění svých prvních generativních nástrojů umělé inteligence (AI). Momentálně testuje nový proces tvorby samolepek, díky kterému mohou uživatelé v aplikaci vytvářet vizuály na základě textových pokynů.

Uživatelé by mohli tyto samolepky sdílet v aplikaci, což by představovalo další způsob zapojení a tvorby pomocí nativních nástrojů Instagramu. To by pak mohlo vést k tomu, že generativní umělou inteligenci bude používat mnohem více lidí, zejména pokud Meta rozšíří tyto nástroje i na Facebook.

V současné době je totiž potřeba mít určité znalosti o dostupných nástrojích AI a lidé k nim musí mít přímý přístup, aby zjistili, co je možné. Tím, že by tyto nástroje byly k dispozici přímo na Facebooku a Instagramu, by se mohla významně rozšířit základna jejich uživatelů.

Meta se netají tím, že má s AI velké plány. Nedávno oznámila, že vidí příležitost představit umělou inteligenci miliardám lidí způsobem, který bude užitečný a smysluplný. Nyní například zkoumá možnosti chatu v aplikacích WhatsApp a Messenger, nástroje pro vizuální tvorbu příspěvků na Facebooku a Instagramu, reklamy a časem také videa. Očekává přitom, že tyto nástroje ocení všichni – od běžných uživatelů přes tvůrce až po firmy.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře