Instagram umožní sdílet komentáře ve Stories

6. 9. 2023Novinky z Facebooku

Instagram testuje nový způsob interakce s odpověďmi na příspěvky. Kromě toho experimentuje s novou interaktivní nálepkou, která by mohla pomoci zvýšit angažovanost uživatelů.

Sdílení komentářů

Instagram testoval možnost sdílet komentáře z jakéhokoliv veřejného příspěvku nebo videa Reels do příběhu v posledních několika měsících. Nyní spouští novou funkcionalitu do ostrého provozu.

Novinka funguje tak, že pokud přejedete na daném komentáři doleva, zobrazí se vám nová možnost sdílet jej ve vašem příběhu. Komentář se pak objeví v novém typu nálepky, kterou můžete umístit kamkoliv do příběhu.

Z marketingového hlediska se může jednat o dobrý způsob, jak zdůraznit pozitivní zmínky a dát vašim angažovaným fanouškům prostor. Zároveň se nabízí další příležitost pro prezentaci zmínek o vašich produktech v jiných příspěvcích.

Nová nálepka

Instagram chystá ještě další novou nálepku, která funguje na bázi astrologie. Nálepka obsahuje symbol a název vašeho znamení. Můžete ji přidat do Stories a Reels.

Zdroj: Alessandro Paluzzi

Nálepka bude vybízet k zapojení ostatních uživatelů. Nabízí totiž možnost porovnat hvězdná znamení a jejich vzájemnou kompatibilitu.

Zdroj: Alessandro Paluzzi

Na první pohled se jedná o drobný až nevýznamný prvek, ovšem výzkumy naznačují, že astrologie zaznamenává v poslední době především mezi mladším publikem opětovný rozmach. Nová nálepka tak může sloužit jako cenný a atraktivní prostředek, jak podnítit větší zapojení těchto uživatelů.

Pokud tedy cílíte na uživatele mladší generace, můžete novou funkcionalitu použít například k prezentaci hvězdného znamení daného měsíce a sdílet informace o značce nebo produktu založené na klíčových vlastnostech tohoto znamení.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře