Instagram zavede nové nástroje proti šikaně

6. 8. 2019Novinky z Facebooku

Instagram představil dva nové nástroje, které mají za cíl bojovat proti online šikaně. Prvním je AI (Artificial Intelligence) technologie, která bude uživatele varovat v případě, že sociální síť detekuje urážku v komentáři, který chtějí zveřejnit. Druhý nástroj umožní uživatelům omezit problematické followery.

Na konci loňského roku Instagram přislíbil, že se bude více zabývat problematikou šikany, a nyní přicházejí první dvě opatření, která by měla uživatele více chránit.

Instagram používá v boji proti šikaně také umělou inteligenci a s rostoucí komunitou rostou i jeho investice do této oblasti. Technologie AI nově uživatele upozorní, že se chystá zveřejnit komentář, který může být urážlivý. Komentující tak dostane varovný signál v podobě dotazu „Jste si jisti, že chcete toto zveřejnit?“. Text si může důkladně překontrolovat a získá možnost vrátit ho zpět ještě před zveřejněním.

Tato funkce bude postupně zavedena všem uživatelům.

Zdroj: Instagram.com

Druhý nový nástroj nabídne možnost omezit problematické followery. Pokud máte mezi svými sledujícími někoho, kdo vás napadá či uráží, budete moct jeho účet omezit. Bude to mít za následky:

  • Komentáře od omezeného účtu pod vašimi příspěvky uvidí pouze dotyčný, případně půjde zvolit jiné nastavení.
  • Omezený účet neuvidí, zda jste na Instagramu právě aktivní.
  • Omezený účet neuvidí, jestli jste si přečetli jeho přímou zprávu.

Funkci bude Instagram již brzy testovat.

Zdroj: Instagram.com

Kombinace obou nástrojů má zmírnit šikanu na sociální síti. Instagram tím chce také docílit, aby uživatelé dodržovali pravidla komunity.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře