Nový proces umělé inteligence usnadní tvorbu z širšího spektra vstupů

14. 6. 2023Novinky z Facebooku

Meta pracuje na řadě nových iniciativ v oblasti umělé inteligence. Mezi těmito projekty jsou nové nástroje, které pro AI používají text, obrázky, videa i „multimodální“ prvky. Právě poslední zmíněnou oblast a její fungování nyní Meta představila blíže.

Meta přichází s ImageBind, procesem, který umožňuje systémům AI lépe porozumět většímu množství vstupů pro přesnější a citlivější doporučení.

Meta to připodobňuje tomu, že když lidé přijímají informace z okolního světa, používají k tomu přirozeně více smyslů. Nástroje, které právě vyvíjí, se v tomto směru přiblíží lidské schopnosti učit se současně, komplexně a přímo z mnoha různých forem informací – bez nutnosti explicitního dohledu. ImageBind je první model umělé inteligence, který dokáže propojit informace ze šesti modalit.

Proces ImageBind v podstatě umožňuje systému učit se asociace nejen mezi textem, obrazem a videem, ale také zvukem, stejně jako hloubkou (prostřednictvím 3D senzorů) a dokonce i tepelnými vstupy.

Kombinace těchto prvků může poskytnout přesnější prostorové podněty, díky kterým pak systém vytvoří přesnější reprezentace a asociace.

Pomocí ImageBind by například nástroj Make-A-Scene mohl vytvářet obrazy ze zvuku (vytvořit obraz na základě zvuků deštného pralesa nebo rušného trhu). Mezi další budoucí možnosti patří přesnější způsoby rozpoznávání, propojování a moderování obsahu a posílení kreativního designu.

Zdroj: Meta

Meta také poznamenává, že ImageBind lze využít k rozvoji procesů v aplikacích.

Více informací o funkci ImageBind a jejím fungování si můžete přečíst na blogu Mety.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře