Palác Lucerna ožil technologiemi. Konference WebExpo přivezla top řečníky digitálního světa

26. 4. 2023Názory

Palác Lucerna se proměnil na dva dubnové dny v technologickou Mekku – do Prahy se sjely špičky technologického světa, aby sdílely své zkušenosti a know-how na konferenci WebExpo. Na patnáctém ročníku se sešli experti, inovátoři a podnikatelé z Česka i zahraničí.

Šedesát přednášek prošpikovaných příklady z praxe

Středa 19. dubna a čtvrtek 20. dubna patřilo dění odborným přednáškám v Paláci Lucerny. Na konferenci vystoupila řada významných řečníků, včetně vývojáře Harryho Robertse, šéfredaktora Smashing Magazine Vitalyho Friedmana, specialisty na design systémy Nathana Curtise či odbornice na formuláře Caroline Jarrett. Z českých jmen zazněly přednášky vývojáře Filipa Hráčka, výzkumnice Sary Polak, majitelky bezbariérového herního studia Jany Kuklové nebo podnikatele Michala Hudečka.

„Jsme nadšení, jak velký počet řečníků a účastníků dorazil ze zahraničí,” potěšilo ředitelku konference, Šárku Štrossovou. „I díky tomu funguje WebExpo jako prostor pro podporu spolupráce a inovací v celosvětovém měřítku.“

Zdroj: WebExpo

WebExpo ožilo workshopy

Ani letos nebyli účastníci WebExpo pouhými posluchači. Zapojovali se do diskuzí u kulatého stolu nebo využili mentorské hodiny k setkání tváří v tvář s experty. Celý páteční den konference pak patřil workshopům, které vedli přední zahraniční hosté WebExpo. Tematicky se zaměřovaly na uživatelskou zkušenost, architekturu design systémů, optimalizaci webu a online výzkumu.

Zdroj: WebExpo

Aktivně tvořit mohly také děti účastníků. Program WebExpo Kids nabídl budoucím technologickým nadšencům základy programování, 3D tisk nebo kouzlení s LEGO.

Zdroj: WebExpo

Další WebExpo proběhne 29. května 2024

Konference WebExpo letos oslavila 15 let existence a funguje už od počátku nejen pro předávání odborných zkušeností. „Právě osobní setkávání a navazování kontaktů jsou důležité ingredience, které tvoří nepostradatelnou atmosféru každého ročníku WebExpo,” vysvětluje Štrossová.

Konference WebExpo je jednou z nejprestižnějších technologických akcí. Je vyhledávanou společenskou událostí pro odborníky na online prostředí a každoročně přitahuje špičkové talenty napříč vývojem, designem, marketingem a byznysem. Už teď se mohou účastníci těšit na další ročník WebExpo, který startuje 29. května 2024.

Vstupenky na WebExpo 2024 v předprodeji zakoupíte na www.webexpo.net.

tisková zpráva

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře