WhatsApp: Nový vzhled, komunitní události, filtrování chatu

15. 5. 2024Novinky

WhatsApp přichází s několika novinkami. Těšit se můžete na nové uživatelské rozhraní aplikace, dvě aktualizace komunitních chatů a lepší přehled ve vašich zprávách.

Uživatelské rozhraní

Aplikace WhatsApp dostává nový vzhled. Meta totiž aktualizuje uživatelské rozhraní, což zahrnuje významné změny v aplikaci pro Android, čistší rozvržení, výraznější možnosti spodní lišty s funkcemi, aktualizované grafické prvky a další.

Zde například vidíte porovnání současné a nové aplikace pro Android. Samostatný barevný pruh záhlaví v horní části aplikace je nyní pryč a ikonu vyhledávání nahradil nový chatbot Mety s umělou inteligencí.

Zdroj: Social Media Today

Další výraznou změnou je, že různé karty se přesunuly do spodní části aplikace a získaly zcela nové ikony. Meta také přidává nastavení „tmavšího tmavého režimu“. Aplikace pro iOS má pak nové rozvržení příloh, které usnadňuje sdílení více typů obsahu. K dispozici jsou rovněž nové přechody a animace.

WhatsApp se tak po refreshi více podobá Messengeru, neboť obě aplikace mají nyní v podstatě stejné uživatelské rozhraní.

Zdroj: Social Media Today

Více informací o nové podobě WhatsAppu se dozvíte zde.

Události

Meta do WhatsAppu přidává i několik novinek pro funkci Komunity, která uživatelům umožňuje spojit se prostřednictvím skupinových chatů na základě témat, míst, sportovních týmů a podobně.

Nejprve budou k dispozici nové Události. Pomocí nich mohou členové komunit upozorňovat ostatní na nadcházející akce či setkání v aplikaci.

Díky nové funkcionalitě můžete jednoduše zvýraznit a uspořádat eventy přímo v chatu skupiny. Vytvořit událost může kdokoliv ze skupiny, stejně tak mohou ostatní reagovat, takže celá skupina ví, kdo se zúčastní.

Zdroj: WhatsApp

Události se budou zobrazovat nejen v chatu skupiny, ale také na informační stránce skupiny, kde bude k dispozici přehled všech nadcházejících akcí. Členové, kteří potvrdí účast, pak dostanou automatické upozornění s připomenutím, že se událost blíží.

WhatsApp uvádí, že novinka se nejprve objeví ve skupinách, které patří do komunity, a v následujících měsících se rozšíří do všech skupin.

Oznámení

WhatsApp přidává i nové odpovědi do skupin Informací a oznámení komunity, takže správci mohou získat odpovědi od svých členů a členové zase mohou pozorovat, jak jsou oznámení přijímána.

Odpovědi v těchto skupinách umožní na jednom místě sledovat reakce členů dané komunity. WhatsApp uvádí, že i tuto funkci bude zavádět postupně v následujících měsících.

Zdroj: WhatsApp

Podrobnosti o obou novinkách týkajících se komunit na WhatsAppu se dočtete zde.

Filtr chatu

A nakonec WhatsApp spouští novinku, která uživatelům pomůže udržet si přehled o nejnovějších zprávách a aktualizacích v rámci jejich chatů.

Nová možnost filtrování usnadní vyhledávání nejnovějších konverzací v různých kategoriích. WhatsApp vaše diskuse roztřídí na:

  • Vše – výchozí nastavení všech vašich zpráv
  • Nepřečtené – všechny vaše osobní konverzace, které zůstaly nepřečtené
  • Skupiny – všechny vaše skupinové konverzace
Zdroj: WhatsApp

Podrobnosti o nové možnosti filtrování chatů se dozvíte na blogu WhatsAppu.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře