Facebook chystá náhledy příspěvků

27. 6. 2019Novinky z Facebooku

Facebook pracuje na dvou aktualizacích týkajících se facebookových stránek. První změna zasáhne sekci informací, kde bude od 1. srpna odstraňovat některé její části. Druhou novinkou je zavedení náhledu u příspěvků.

Nový náhled příspěvků

Facebook testuje náhled příspěvků u stránek, díky kterému správce uvidí, jak bude příspěvek vypadat ještě před zveřejněním. Nové tlačítko „Náhled“ najdete vlevo dole vedle volby „Sdílet“.

Zdroj: Ahmed Ghanem

Po kliknutí na náhled se vám zobrazí nová sekce, kde budete moci přepínat mezi volbou náhledu pro desktop nebo mobilní zařízení.

Zdroj: Ahmed Ghanem

Cílem nástroje je, aby správci stránek měli lepší přehled o příspěvcích a o tom, v jaké podobě se obsah dostane k publiku, tedy jestli je bez chyb v textu a formátování. V současné době můžete na podobu příspěvku nahlédnout, ale jen u naplánovaného obsahu. Pokud sdílíte příspěvek ihned, nemáte možnost se předem podívat, jak bude vypadat.

Facebook se zatím oficiálně nevyjádřil, kdy novou funkci zavede.

Změny v záložce informace

Facebook bude u stránek rušit určité kolonky v záložce informací. Postupně bude správce stránek vyzývat, aby si údaje aktualizovali. Facebook chce, aby byl výpis firem přehlednější, a začne málo navštěvovaná pole odstraňovat. 

Jakmile obdržíte výzvu, měli byste se do záložky informace podívat a popisy z částí, které Facebook vymaže, případně vložit do jiných polí. Nový vzhled sekce Facebook globálně zavede od 1. srpna 2019.

Facebook vymaže:

  • Přehled společnosti
  • Biografie
  • Členství
  • Mise
  • Osobní zájmy
Zdroj: Matt Navarra
Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře