Facebook přichází s novými možnostmi, jak vytvářet videa z obrázků a textů

10. 10. 2018Novinky z Facebooku

Facebook chce pomoci menším firmám s maximalizací výkonu reklam, a proto zavádí nové nástroje pro tvorbu videa. Z obrázků a textů je možné vytvořit jednoduchými metodami efektní a profesionální video obsah pro reklamní kampaně.

Menší firmy tak získají užitečný a kreativní nástroj a nebudou muset investovat velké finanční prostředky do tvorby videí.

Nové nástroje “Sady pro tvorbu videí” najdete ve správci reklam. Stačí vybrat volbu “Jedno video” a zobrazí se vám nová možnost “Použít šablony”.

Sada nabízí 5 šablon pro horizontální a vertikální video, které jsou zaměřené na propagaci produktu, objevování značky a produktů, zobrazení výhod produktu, prodej několika produktů nebo zajímavé zprávy o produktech a službách ve spojení s vizuální prezentací. Videa mají délku 6 a 15 sekund. Podle zvoleného typu šablony budete potřebovat 2-10 obrázků a popisující texty.

Vybírat můžete mezi standardními nebo tematickými šablonami s vánočním motivem.

Nově bude možné také oříznout video na správný poměr stran,a to konkrétně 1:1 a 4:5 pro feed, 9:16 pro Stories a 16:9 pro in-stream. Tato úprava vám usnadní práci a optimalizuje proces tvorby reklamy.

https://www.facebook.com/marketing/videos/842719609265073/

Při tvorbě videí pomocí šablon je možné si upravit každý obrázek zvlášť. To znamená, že si můžete zvolit barvy pozadí, text nebo rámování a všechny tyto úpravy pak aplikovat do videa.

Kromě Facebooku nabízí řešení šablon i nástroje třetích stran, jako je například ROI Hunter.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře