Instagram sleduje miliarda uživatelů měsíčně

27. 6. 2018Novinky z Facebooku

Instagram hlásí další velký milník. Oblíbená sociální síť dosáhla miliardy uživatelů, kteří ji sledují každý měsíc. Díky tomu se dostala mezi TOP sociální aplikace na světě a je čtvrtou platformou s miliardou uživatelů, která spadá pod Facebook.

Od roku 2012, kdy ho za jednu milardu dolarů koupil Facebook, ušel Instagram dlouhou cestu. Na Facebook se v té době ze všech stran hrnula kritika, že tráví moc času i práce na platformě, která umožňuje pouze sdílet obrázky.

Po šesti letech se ale ukázalo, že to stálo za to. Instagram má dnes hodnotu 100 miliard dolarů a jen v letošním roce vygeneroval tržby z reklam kolem 5,48 miliard dolarů, což je 70% meziroční rozdíl.

A reklamní potenciál stále stoupá i díky rostoucí popularitě Instagram Stories a novinkám, které Instagram pravidelně zveřejňuje. Velký zájem vzbuzují také prodejní příspěvky, které Instagram zavedl před pár měsíci, a nejnověji platforma IGTV.

Vypadá to, že díky rostoucímu trendu se z Instagramu může stát hlavní hráč na poli digitálního marketingu. Výzkum totiž také ukázal, že roste i počet uživatelů (o 5 % každý kvartál), kteří jej hodnotí lépe než Facebook a Snapchat. Od Snapchatu, největšího konkurenta, se navíc odvrací mladé publikum a přesedlává na Instagram.

Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře