Instagram testuje omezení více účtů najednou

24. 3. 2020Novinky z Facebooku

Loni na podzim zavedl Instagram možnost Omezit, která uživatelům pomáhá lépe spravovat komentáře. Nyní testuje nový proces, kdy umožní omezit více profilů naráz, a to přímo ze seznamu komentářů.

Nová funkcionalita umožní vybrat více komentářů u příspěvku a poté jedním kliknutím omezit všechny dané uživatele. Režim omezení tak nabízí další způsob, jak spravovat komentáře u příspěvků a vyřadit z nich urážlivé nebo nevítané komentátory.

Jakmile se rozhodnete omezit daný účet, uvidíte komentáře k vašim příspěvkům od tohoto profilu pouze vy. Stejně tak budete mít možnost zobrazit všechny komentáře a jednotlivě je schválit.

Možnost omezit více uživatelů najednou může být užitečná pro ty, kteří v hromadě komentářů vidí mnoho nechtěné pozornosti, rádi by udrželi diskuzi v dobrém směru a usnadnili ostatním lepší zapojení.

Omezení představuje také méně konfrontační způsob, jak se s nechtěnými komentáři a jejich autory vypořádat. Omezené účty totiž neví, že ostatní jejich komentáře nevidí, a mohou méně inklinovat k tomu, aby podobné příspěvky zveřejňovali, protože nedostanou reakci, kterou očekávají.

Instagram novinku testuje a zatím nepotvrdil, kdy přesně ji hodlá zavést.

Jsem copywriterka a vedu své textové studio COPYBARA. Jako editorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou zase o kousek dál a případovky dostatečně inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře