Instagram přidává nové kreativní nástroje pro Reels

28. 7. 2022Novinky z Facebooku

Instagram přidává několik nových kreativních nástrojů pro tvorbu videí Reels. Těšit se můžete na nové možnosti nástroje Remix nebo nový režim duálního fotoaparátu.

I vzhledem k tomu, že Instagram začne téměř všechna videa sdílet jako Reels, připravuje řadu nových nástrojů pro jejich tvorbu.

Například v nabídce nástroje Remix přibudou nové zajímavé funkcionality:

  • Remix pro fotografie – nově půjde remixovat nejen videa, ale také fotky.
  • Rozšířené layouty – na výběr bude zelené plátno, horizontální či vertikální rozdělení obrazovky anebo možnost přidat vlastní videokomentář.
  • Přidání vlastního klipu – místo toho, aby se váš remix zobrazil současně s původním videem, budete moci přidat svůj klip za originál, takže se bude přehrávat postupně.
Zdroj: Meta

Instagram také dál rozšiřuje přístup k šablonám, které umožňují používat stávající oblíbené formáty Reels jako předlohy pro vlastní klipy.

Kromě toho spouští nový režim duálního fotoaparátu, takže můžete zachytit obsah a svou reakci současně pomocí předního a zadního fotoaparátu telefonu.

Zdroj: Meta

Tyto doplňky odpovídají trendům, které jsou momentálně na Instagramu žádané, protože zvyšují zapojení diváků.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře