Instagram testuje nový typ účtu pro influencery a propojuje Q&As s živým vysíláním

28. 12. 2018Novinky z Facebooku

Instagram začal připravovat nový typ účtu pro tvůrce ,,Creators Account‘‘, který nyní testuje na malé skupině velmi úspěšných instagramových účtů. Instagram chce odlišit profily firem, soukromých osob a tvůrců. Dále mohou influenceři nově odpovídat na otázky položené skrze Q&As přímo ve svém živém vysílání.

Součástí Creators accounts bude mnoho nových nástrojů speciálně vyvinutých pro potřeby influencerů, umělců a známých osobností s velkou sledovaností.

  • Mělo by se jednat o nové přehledy, které budou monitorovat vývoj instagramového účtu.
  • Dále by měly nové účty obsahovat přímé nástroje pro zasílání zpráv se speciálním filtrováním dle partnerů značky nebo přátel.
  • Instagram by chtěl zavést i speciální štítky, které by lépe selektovaly různé typy followerů daného účtu.

Instagram plánuje novou aktualizaci účtů zavést v roce 2019 a tímto krokem chce influencery podpořit v budování širší fanouškovské komunity i osobních značek.

Další novinka se týká instagramových štítků Q&As, které jsou mezi uživateli a influencery velmi populární. Jejich negativním aspektem bylo, že při položení otázky influencerovi, jste museli čekat dlouho na jeho odpověď. Nyní Instagram představuje možnost reagovat na otázky ze Stories přímo v živém vysílání.

Jedná se o malou, ale velmi užitečnou aktualizaci. Influenceři budou moci své odpovědi mluvenou formou více rozvinout nebo v případě nějakých beauty rad i názorně předvést.

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře