Meta testuje filtr komentářů, který upřednostní ověřené uživatele

16. 10. 2023Novinky

Meta experimentuje s novou funkcionalitou, pomocí které by účinně rozdělila diskuse podle toho, kdo si platí přístup k aplikacím. Ověření uživatelé by tak v komentářích získali vyšší prioritu a jejich příspěvky by byly vystaveny pozornosti více než komentáře těch, kteří si přístup neplatí.

Cílem novinky je zvýšit používání balíčků předplatného Meta Verified. Různé prioritní zobrazení komentářů nabízejí ve svých předplatných i ostatní sociální sítě, proto i Meta chystá vlastní filtr, který by ověřeným uživatelům poskytl další důvod předplatné využívat.

Pro uživatele může být tato novinka praktická především proto, že mohou vyfiltrovat komentáře skutečných osob a upozadit obtěžující komentáře botů nebo spamerů. Pro ověřené uživatele je pak přínos jasný – jejich komentáře vyniknou mezi ostatními.

Zdroj: Radu Oncescu

Jedná se tak o další výhodu, kterou program Meta Verified přináší. Už nyní nabízí štítek ověření v podobě modré „fajfky“, proaktivní ochranu účtu, přístup k podpoře a další.

Balíček v současnosti stojí 12 dolarů měsíčně a přístup k němu může získat stále více tvůrců. Ověření bude brzy k dispozici také firemním účtům. V tomto případě firmy zaplatí měsíčně 22 dolarů za jednu platformu, případně mohou využít nový kombinovaný balíček za 35 dolarů měsíčně.

Jsem copywriterka a zakladatelka textového studia COPYBARA. Jako šéfredaktorka Newsfeed.cz zodpovídám za to, že se k vám dostanou ty nejzajímavější aktuality, praktické návody vás posunou o kus dál a případovky inspirují k ještě lepším výsledkům.

Komentáře