Nejdůležitější novinky Instagramu za rok 2019

9. 12. 2019Novinky z Facebooku

Každý, kdo pravidelně čte Newsfeed.cz, si určitě všiml, jakou neuvěřitelnou rychlostí Instragram vylepšuje svou platformu. Neexistuje týden, kdy by na trh nepřišel s nějakou novinkou! Společnost Vamp Brands zveřejnila přehledný seznam nejdůležitějších aktualizací Instagramu za rok 2019, na který se společně podíváme.

Jdeme na to. Tady jsou:

  • Únor – IGTV byla v letošním roce jednou z důležitých částí sociální sítě, na kterou se soustředila její pozornost. Instagram v únoru zavedl náhledy IGTV do hlavního feedu. Pokud uživatel, kterého sledujete, přidá video do IGTV, zobrazí se vám minutový náhled videa v hlavním feedu, zbytek videa můžete dokoukat v IGTV.
  • Březen – V tomto období bylo spuštěno přímé nakupování v aplikaci, které uživatelům umožňuje nakupovat produkty přímo v Instagramu, aniž by ho museli opouštět.
  • Červen – Další důležitá novinkou je Branded Content Ads, kterou Instagram zavedl v červnu. Inzerenti díky této reklamě mohou propagovat organický značkový obsah.  
  • Červenec – Skrývání likes u příspěvků Instagram v červenci rozšířil do dalších 6 zemí (Austrálie, Nový Zéland, Brazílie, Irsko, Itálie, Japonsko).
  • Září – Na podzim přidal Instagram možnost označovat placené partnerství se značkou i v prostředí IGTV. Další změny se týkaly obsahu se zdravotní tematikou, kde došlo k omezení příspěvků, které propagují produkty na hubnutí a chirurgické procedury spojené s komerční nabídkou, pro uživatele mladší 18 let.
  • Říjen – Instagram začal testovat novou funkci Product Launch Reminder, která bude upozorňovat na spuštění prodeje nového produktu. Dále Instagram propojuje nákupy s rozšířenou realitou, kde si může zákazník produkt virtuálně vyzkoušet. Velmi aktuální novinkou jsou šablony pro Stories, které mají pomoci firmám s kreativitou při tvorbě reklam. Nástroj najdete ve Správci reklam a je ideálním řešením pro menší značky.
Zdroj: Vampbrands

Jakou aktualizaci Instagramu z roku 2019 byste do seznamu přidali vy? A která z novinek byla pro váš business nejpřínosnější?

Svět technologií a online marketingu je pro mě velkou vášní. V minulosti jsem působila po dobu několika let na akademické půdě jako vyučující na katedrách marketingu a hotelového managementu. V současné době spolupracuji s různými experty jako konzultant v oblasti online marketingu na mezinárodní úrovni mezi Švýcarskem, Itálií a Českou republikou. Specializuji se na e-commerce, sociální média a tvorbu webových stránek. Ve volném čase mě potkáte v přírodě ponořenou do krás tří disciplín triatlonu. Na Newsfeed.cz se s Vámi budu dělit o aktuální novinky z rozmanitého světa sociálních médií.

Komentáře